När du valt snöskotermodell anpassas kategorier till att visa produkter som passar vald modell
Polaris SKS boggiehjul
Här kan du läsa om boggiehjul till Polaris SKS snöskoter.
GoSnow lagerför och säljer boggiehjul, axlar och tillbehör till många snöskotermodeller på den svenska marknaden.
Boggiehjulen på en skoter är konstant utsatta för påfrestningar och slitage och måste således bytas ut emellanåt.
Vi säljer boggiehjul från bland annat SP1, SnoWing, PPD och BD Xtreme, men även originalalterantiv från de flesta skotertillverkarna.
Modellnamnet Polaris SKS har funnits i många år och har genom åren lanserats i flera olika versioner och utföranden. Varje ny variant har erbjudit unika funktioner och förbättringar, vilket har gjort Polaris SKS till en populär och mångsidig snöskoter.
För att se delar som passar just din Polaris SKS så väljer du din modell i fordonsväljaren på startsidan och kollar i respektive kategori.
Nedan länkar vi till boggiehjulskategorin där vi har flera alternativ som passar olika modeller av Polaris SKS:
boggiehjul, axel och tillbehör till snöskoter
Se även denna guide gällande byte av boggiehjul på snöskoter:
Monteringsguide - boggiehjul
Några av de populäraste modellerna av Polaris SKS genom åren är följande:
- SKS 800 155"
- SKS 800 146"
- SKS 850 155"
- SKS 850 146"
- SKS 650 146"
- INDY SKS 800
- INDY SKS 700
- INDY SKS CC 700
- INDY SKS 600
- INDY SKS 500
- INDY SKS 440